Jednoduché online kalkulačky umístěné na vašem webu vám přinesou kontakty na potenciální klienty, kteří reálně projevili zájem o nějaký finanční produkt. Návštěvníci webu díky kalkulačkám získají základní přehled v oblasti neživotního pojištění, financování bydleníinvestic nebo zajištění na penzi. Na pár kliknutí si orientačně spočítají výnosy investic, délku čerpání renty nebo si namodelují hypotéku, porovnají dvě konkrétní hypoteční nabídky či aktuální sazby napříč trhem. Ale můžete si na web objednat i další hypoteční kalkulačky. U kalkulaček na neživotní pojištění uvidí i cenu pojištění u jednotlivých pojišťoven a vy modelaci uvidíte ve svém BT Neživotě. Kalkulačka se jednoduše naimplementuje do webu a uzpůsobí dle vizuální identity vaší firmy. Klikněte na požadovanou kalkulačku a uvidíte, jak bude vypadat na webu klienta.

Veškeré detaily ke kalkulačkám najdete níže v často kladených otázkách, nebo v tomto materiálu. Představíme Vám všechny kalkulačky, které máme v nabídce vč. cen. Popíšeme, jak fungují a jak je získáte i detailní návod na vytvoření neživotních kalkulaček v BT Neživotu. 

Investiční kalkulačka 1 500 Kč
Penzijní kalkulačka 1 500 Kč
Neživotní kalkulačky na web poradce 3000/2000/1000 Kč*
Neživotní kalkulačky na firemní web (admin k rozdělování leadů) 1500/3000/6000 Kč *
Hypoteční kalkulačka 2 000 Kč
Porovnání dvou hypo nabídek 2 000 Kč
Srovnávač hypo sazeb 5 000 Kč
Mimořádná splátka hypotéky 1 500 Kč
Zaplaceno na úrocích hypotéky 1 500 Kč
Hypotéka vs. nájem 1 500 Kč
+ jednorázový poplatek za personifikaci a branding (platí pro investiční, penzijní a hypo kalkulačky) 1 500 Kč

 *Množstevní slevy od 10 a 30 ks

Úvěry

Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky dle zadaných parametrů včetně vlivu případné mimořádné splátky

Porovnání 2 hypoték

Srovnání dvou nabídek financování s různými parametry včetně vývoje hypotéky v čase

Srovnávač hyp. sazeb

Zobrazení aktuálních sazeb a dalších parametrů úvěrů u všech zásadních bank napříč hypotečním trhem

Mimořádná splátka

Výpočet vlivu mimořádné splátky na výši měsíční splátky klienta

Zaplaceno na úrocích

Propočet celkové částky zaplacené na úrocích během doby splácení hypotečního úvěru

Hypotéka vs nájem

Jednoduchý propočet, zda se vyplatí víc hypotéka nebo nájem

Pojištění

Neživotní kalkulačky

 

Modelace majetkového, cestovního a autopojištění vč. zobrazení  cenových nabídek jednotlivých pojišťoven a zobrazení modelace v BT Neživotu

Investice

Investice

Pravidelná a jednorázová investice - výpočet zhodnocení investice dle zadaných parametrů

Penze

Penze

Délka výplaty požadované renty dle našetřené sumy

Vše o kalkulačkách

 • Získáte možnost získávat tzv. leady, tj. kontakty na potenciální klienty, kteří projevili reálný zájem o finanční produkty.

 • Uvidíte, co konkrétně klienty zajímá – zjednoduší Vám to přípravu na schůzku a sjednání obchodu.

 • Kalkulačka zatraktivní Vaše webové stránky – budujete si tak renomé odborníka.

 • Nejen na sociálních sítích můžete kalkulačku promovat/odkazovat na kalkulačku na webu.

 • Klienti získají orientační přehled o problematice – na pár kliků si spočítají:

  • Majetkové pojištění
  • Cestovní pojištění
  • Autopojištění
  • Výnosy investic
  • Délku čerpání renty
  • Namodelují si hypotéku
  • Porovnají dvě konkrétní hypoteční nabídky
  • Porovnají aktuální sazby napříč trhem
  • A další....

Neživotní kalkulačky - pojištění majetku, aut a cestovního pojištění

 1. Potenciální klient vyplní požadované parametry pro pojištění majetku/auta/cestovka (u aut se vše automaticky načte na základě vložení SPZ).
 2. Kalkulačka zobrazí konkrétní nabídky pojišťoven vč. ceny. POZOR! V porovnání majetku a aut nejsou 3 pojišťovny - ČPP, Kooperativa, Generali. V BT Neživotu je samozřejmě máte a můžete klientovi nabídku doplnit o chybějící pojišťovny. U cestovního pojištění jsou v nabídce stejné pojišťovny jako v BT Neživotu, tj. Kooperativa, ČSOB a AXA Assistance.
 3. Po zadání parametrů o autě/majetku/cestovku a kontaktních údajů klienta (telefon a e-mail), se lead uloží v sekci "Leady" v příslušném BT Neživotu a současně se klientovi i poradci odešle e-mailová notifikace (bez konkrétní modelace).
 4. Poradce se spojí s klientem a potvrdí si správnost údajů, popř. upraví modelaci, nebo nabídne chybějící pojišťovny a smlouvu sjedná. V případě leadů z firemního webu smluvní partner, nebo odpovědná osoba přidělí lead do BT Neživota poradce, který bude lead zpracovávat. 

Investiční a penzijní kalkulačka

 1. Potenciální klient vyplní požadované parametry a své kontakty (e-mail a telefon povinně).
 2. Kalkulačka spočítá a zobrazí výsledek.
 3. Zároveň je na Vámi definovaný e-mail odeslán automatický e-mail s modelací a kontaktními údaji na klienta.
 4. Klient si může výsledky odeslat na e-mail, který uvedl. Kromě modelace a kontaktů na poradce obsahují i legislativní náležitosti a nabídku služeb poradce.

Toto jsou ukázkové e-maily pro majitele webu a klienta (pro přiblížení rozklikněte). Textace webů i kalkulaček obsahují legislativní informace požadované ČNB i v souladu s GDPR směrnicí.

Hypoteční kalkulačky 

 1. Potenciální klient vyplní požadované parametry*.
 2. Kalkulačka spočítá a zobrazí výsledek.
 3. Zároveň je na Vámi definovaný e-mail odeslán automatický e-mail s modelací a kontaktními údaji na klienta.
 4. Klient si může modelaci vygenerovat do PDF výstupu a případně na Vámi definovaný e-mail odeslat individuální poptávku.

*U hypoteční kalkulačky při objednávce definujete, zda máte zájem kalkulačku s nebo bez povinného "leadovače", tj. nutnosti zadat klientovi kontaktní údaje jako jsou e-mail, telefon, jméno, PSČ. Případně si můžete vybrat, které údaje budou pro klienta povinné a které volitelné. Pokud zvolíte variantu s povinnými údaji, kalkulačka bez těchto údajů nezobrazí výsledky.

Kalkulačky i PDF výstup obsahují legislativní informace požadované ČNB i v souladu s GDPR směrnicí.

 1. Objednávka – Výše si vyberete a objednáte kalkulačku či kalkulačky (leadovač).

 2. Povolení k vytvoření kalkulačky v BT Neživotu – Spojíme se s Vámi a požádáme o Vaše ID / ID poradce, který bude mít kalkulačku napojenou na svůj BT Neživot (pozor: je nutné, aby měl registraci u ČNB jako vázaný zástupce a příslušné licence pro neživotní pojištění). Následně potvrdíme, až bude možné vygenerovat si kód, který si vložíte do cílového webu a na jehož základě se kalkulačka na web propíše.
 3. Vytvoření kalkulačky v BT Neživotu – V nově zobrazené sekci "Leady" si zadáte potřebné údaje a parametry pro požadovaný design a personifikaci kalkulačky, tj. zadáte jméno poradce, kontaktní telefon a e-mail, vybere barvu pozadí a nahrajete logo poradce/firmy. Následně si vygenerujete kód (token/iframe).

 4. Vložení kódu na web – Vygenerovaný token/iframe si zkopírujete a vložíte (popř. administrátor webu) na požadované místo v adminu cílového webu.  Kalkulačka se sama propíše na požadované místo dle nastavení v BT Neživotu. 

Důležité upozornění:

 1. V kalkulačce majetku a vozidel nejsou nabídky pojišťoven ČPP, KOOP, Generali. Nepřejí si být v žádném online srovnávači. V cestovním pojištění jsou stejné pojišťovny, které nabízí BT Neživot, tedy AXA Assistance, Kooperativa a ČSOB.
 2. Dvě cenové úrovně - cena za umístnění na webu poradce 3 000 Kč/rok (kalkulačka je napojena na BT Neživot daného poradce), cena za umístění na firemním webu 6 000 Kč/rok (kalkulačka je napojena na BT Neživot SP, ve kterém SP předává leady ke zpracování svým poradcům do jejich BT Neživotů). Uvedená cena je za balíček všech 3 typů neživotních kalkulaček (majetek, auta, cestovko), tj. nehraje roli, kolik typů kalkulaček bude na jednom webu. Na první rok pronájmu poskytujeme 50% zaváděcí slevu a množstevní slevy při objednání 10 a více kusů a dále od 30 kusů kalkulaček.
 3. Formulář kalkulačky je možné vložit přímo do "těla" webu jako tzv. iframe, nebo se otevře jako samostatná stránka
 4. Kalkulačka lze umístit pouze na BT Neživot partnera, který má registraci u ČNB jako vázaný zástupce a příslušné licence pro neživotní pojištění.
 1. Objednávka – Výše si vyberete a objednáte kalkulačku či kalkulačky.

 2. Úprava designu – Kalkulačku upravíme dle Vašeho vizuálního stylu a designu Vašeho webu. Změníme barvy a písmo. Rozložení, popisky formulářů a legislativní formulace měnit nelze.

 3. Personifikace – Nastavíme automatické e-maily vč. Vašich kontaktů a dalších údajů, popř. upravíme texty e-mailů dle Vašeho přání. V případě hypotečních kalkulaček vložíme do formuláře kalkulačky patičku s Vaším logem a Vašimi kontaktními údaji.

 4. Implementace - Vytvoříme tzv. iframe, který se jednoduše implementuje do Vašeho webu. Pokud máte kalkulačku na webu vytvořeném v naší aplikaci www.poradenskyweb.cz, kalkulačku Vám naimplementujeme. Pokud máte web u jiného poskytovatele, pošleme Vám iframe, tj. kód pro Vašeho programátora/správce webu, který ho jednoduše vloží na požadované místo ve Vašem webu a kalkulačka se zobrazí, jak má.

Platí se roční poplatek za "pronájem" kalkulačky a u penzijní, investiční a hypotečních kalkulaček jednorázový poplatek za přípravu k implementaci.

 • Různé cenové úrovně pronájmu dle rozsahu kalkulačky: 1 500 Kč, 2 000 Kč, 3 000 Kč, 5 000 Kč, 6 000 Kč (vč. DPH).

 • U neživotních kalkulaček jsou dvě cenové úrovně pronájmu - Cena za umístnění na webu poradce 3 000 Kč/rok (kalkulačka je napojena na BT Neživot daného poradce), cena za umístění na firemním webu 6 000 Kč/rok (kalkulačka je napojena na BT Neživot SP, ve kterém SP předává leady ke zpracování svým poradcům do jejich BT Neživotů). Uvedená cena je za balíček všech 3 typů neživotních kalkulaček (majetek, auta, cestovko), tj. nehraje roli, kolik typů kalkulaček bude na jednom webu.
 • Slevy na neživotní kalkulačky - Na první rok pronájmu je nyní 50% zaváděcí sleva a dále poskytujeme množstevní slevy při objednání 10 a více kusů a od 30 kusů kalkulaček.
 • U kalkulaček na hypotéky, investice a penze se platí jednorázový poplatek za personifikace/branding: 1 500 Kč vč. DPH. U neživotních kalkulaček žádný poplatek není. 

Uvedené ceny budou strhnuty z Vašeho provizního účtu, případně se můžeme domluvit na  klasickém bankovním převodu. Fakturuje se při dodání kalkulačky a následně na začátku každého dalšího započatého roku. 

 • V souvislosti s nařízením a důslednou kontrolou ze strany ČNB upozorňujeme, že je zakázáno řešit investice po telefonu viz interní pokyn BT. Potenciálního klienta získaného z kalkulačky můžete kontaktovat pouze za účelem sjednání schůzky ohledně investice.

 • S ohledem na GDPR směrnici je možné osobní údaje potenciálních klientů získané z webové kalkulačky uchovávat 6 měsíců. Po tuto dobu můžete klienty kontaktovat. Pokud nedojde k uzavření obchodu, je třeba údaje smazat.

 • Současně Vás žádáme, abyste z důvodu GDPR nepřeposílali automaticky generované e-maily s osobními daty potenciálních klientů.

 • Na webu je třeba mít Vaši identifikaci, tj. specifickou formulaci, že jste vázaný zástupce u Broker Trustu viz interní pokyn BT.